Så er jeg hjemme igen!
FLOT lang livmoderhals
og prinsessen har det godt, som forventet! Vokser som hun skal, men har LAAAANGE ben
(måske hun har hørt at moren elsker giraffer!?
)
jeg blev grundigt undersøgt og fik desuden big time bekræftet at hun er en lille pige - så godt kan ingen drenge gemme sig 
Grunden til mine smerter er ikke ligamentsmerter, men fordi jeg har været så god til knibeøvelser at mine muskler er fuldstændig spændt op..
hvem skulle have troet at en, som lægen sagde, helt suveræn bækkenbund kunne give én bekymringer.. men ingen problemer der.. skal bare vænne mig til det, og nyde det når jeg skal føde og efterfølgende!
Fik desværre én dårlig nyhed. Min moderkage ligger og spærrer for udgangen, så jeg skal scannes igen om 4 uger for at se om den har skubbet sig opad. Ellers kan jeg nok ikke føde selv
håber virkelig at den bliver trukket opad når livmoderen vokser mere, men nu må vi se 
Prinsessen vejer lige knapt 650 gram 
store knus, og tak for al Jeres støtte og opmuntring, en MEGET lettet Caroline 
p.s. Skal til 2. lægeundersøgelse i løbet af ugen, så der tager jeg en fin lille kop morgenurin med og insisterer på at de sender den til dyrkning - just in case!
Anmeld