Legestativ eller trampolin?

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

383 visninger
4 svar
0 synes godt om

Du kan svare anonymt i tråden
13. april 2023

Anonym trådstarter

Vi har et gyngestativ i haven, som var i haven, da vi købte huset. Det er nu ved at være mørt og vi vil udskifte det. Jeg har kigget på forskellige legetårne med lidt klatrevæg, rutschebane og gynger, men jeg er i tvivl om hvor længe det vil blive brugt? Vores ældste er 4 år. Hvad er jeres erfaringer? Er der nogle mærker i kan anbefale eller bør vi hellere anskaffe os en trampolin? 

Anmeld Citér

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

13. april 2023

RB90


jeg synes begge ting er gode! Men hvis jeg skulle vælge, ville jeg klart vælge trampolinen. Det er altid den der er blevet brugt mest her

Anmeld Citér

13. april 2023

Soonmom

Trampolinen bliver nok brugt i flere år, men mine børn bruger nu også deres legetårn meget (3, 6 og 7 år)

Anmeld Citér

13. april 2023

Anonym

Hvis der kun er plads til én ting, ville jeg vælge trampolin, fordi den har længst brugstid. Legetårn er stadig et hit her (7 og 5 år)

Anmeld Citér

14. april 2023

Krøltop

Trampolin!  Og gerne en stor en. Vi har en med en diameter på 3,5 m ca

Anmeld Citér

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.