Jeg har altid levet som jeg plejer mens vi har prøvet at blive gravid ( bortset fra at jeg lige har taget folinsyre og vitamin for gravide, men ellers ikke). Nej jeg har ikke taget på druk fredag-lørdag- søndag men det har jeg nu ikke gjort alligevel og det er vidst heller ikke det der er dit tilfælde.
Når du først er gravid ( og måske skal amme) kommer der en laaaaaaang periode hvor der er begrænsninger og hvor du skal tænke over hvad du drikker og spiser, så før du ser to streger ville jeg ikke ændre noget.
Men ved aldrig hvor længe det tager at blive gravid, hos os tog det 10 måneder første gang og det ville godt nok være nogle lange måneder hvis jeg som ikke gravid skulle opføre mig som en gravid
Anmeld
Citér