Hej.
Min mand og jeg er igang med IUI-h, da jeg har PCOS og min mand har nedsat sædkvalitet. Er blevet insemineret 1 gang uden held.
I denne cyklus har det ikke været muligt at blive insemineret, da klinikken vi går hos har holdt julelukket.
Men havde første cyklus dag d. 24 nov og tog pergotime i 5 dage og så blev jeg scannet på cyklus dag nr. 12. - scanningen viste at jeg havde udviklet utrolig mange æg, men i alle mulige størrelser, og desværre ingen der var store nok endnu.
Så derfor kunne vi ikke nå at inseminering inden de kukkede ned til jul.
Men jeg blev sendt hjem og skulle efter nogle dage starte med ægløsningstest dagligt, og når den så var positiv skulle min mand og jeg være sammen
Havde en bragende positiv ægløsningstest på cyklus dag 21. Og havde alle tegn på ægløsning de næstkommende dage.
Hvis det skulle lykkedes i denne omgang, ville jeg nu være 3+4. Har testet negativ på g-test, men har de sidste 2-3 dage haft on/off sådan plet blødning, som idag er taget til, men slet ikke at sammenligne med mens. Der ses kun blod efter toiletbesøg og ikke i trussen (undskyld for detaljer) . Og samtidig har jeg sådan on/off jag/kramper fra underlivet, men ikke så slemme som menssmerter.
Mit spørgsgsmål er nu.. kan den blødning være implantations blødning eller er det bare min krop der er mærkelig??
tænker du/i at det kan være tegn på graviditet, både i forhold til blødningen og kramperne ??
og kan man stadig være gravid trods en negativ test i uge 3+4
kh fra mig
Anmeld
Citér