Ja jeg håber om nogle har lidt erfaringer, så jeg måske kan få det lidt bedre med det
Sagen er at jeg i sommeren blev kylet af en hest to gange på en uge. Første gang med mindre hjernerystelse og gennemtæsket krop, anden gang blev jeg slået bevidstløs med kramper, hukommelsestab osv. Så det var en ALVORLIG hjernerystelse
Her 1 måned efter lider jeg meget efter det, og var idag til lægen som anbefalede deltids sygemelding fra mit studie. Jeg læser til dyrlæge, så det er rimelig krævende studie..
Men kan mærke det et stort nederlag og er så ulykkelig. Men vi er 1,5 uge inden i året og jeg er mega bagud fordi jeg ikke kan læse da jeg er dårlig..
Så nu må jeg have lidt fakta omkring det.. hvordan fungere det? Jeg tænker jo straks hvornår jeg så skal fuldføre de fag jeg misser. Og har bachelor skrivning til sommer, vil de påvirke det? For jeg VIL skrive med min planlagte bachelormakker
vi har læst sammen hele studiet og været frivillig i praktik for at få et godt grundlag for en bachelor
Og hvad med min su?
Jeg ringer selvfølgelig også til studievejledningen, men de har først tlf tid kl 16 
Anmeld
Citér