FruSteffensen skriver:
Jeg tænker da at parkering er ekstra håbløs når folk er på arbejde. Der arbejder rigtig mange i området omkring Rådhuspladsen.
Jeg ville anbefale at tage s-tog eller en bus til hovedbanegården og gå derfra. Hvis jeg ville forsøge mig med parkering tror jeg at jeg ville satse på Nørre Voldtage eller et af de parkeringshuse der ligger lidt væk. F.eks. det der ligger i nærheden af "Bremen" (fra live fra Bremen)
Alternativt en kombination, hvor man tager bilen til ydre København (som fx Valby eller Svanemøllen) og så tager toget det sidste stykke. Så er der nemmere - og billigere! - parkering.
Når det så er sagt, så kan man altså snildt finde parkering, hvis man kigger sig lidt omkring. Muligvis ikke lige foran hoveddøren, men sagtens inden for en bloks afstand eller to.
Anmeld
Citér