Tidlig gravididitet

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

388 visninger
5 svar
2 synes godt om
4. maj 2017

micdahl

Hej

Jeg har nu testet positivt ligeså fint hele ugen her.  Så jeg er nok ikke i tvivl om at jeg er gravid. YAY. 

Er det meget normalt at man er meget drænet for energi her i starten?  

 

Er lige nødt til at dele mine fine teste med jer 

 

Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)

Anmeld Citér

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

4. maj 2017

MiniMe2005

Tillykke!

Ja, det er helt normalt. Jeg gik omkuld på sofaen hver dag i første trimester. Det blev langsomt bedre i andet trimester, og så kom trætheden galopperende igen de sidste uger.

Anmeld Citér

4. maj 2017

Mille123

Jeg venter tvillinger og i starten gik jeg i seng kl 19 senest!!! Nu er jeg 18 uger henne og går først i seng kl 20 - det er helt normalt, men det plejer at hjælpe efter 12. Uge stort tillykke

Anmeld Citér

4. maj 2017

CKJ

Profilbillede for CKJ

Åh ja!! Fuldstændig normalt - jeg kan blive helt dårlig nogle dage af træthed.... Håber på bedring snarest ��

Anmeld Citér

4. maj 2017

C85

Jeg var SÅ træt i starten og helt energiforladt. Det var så nærmest også det eneste symptom jeg havde på graviditet, men tog en middagslur hver dag for at kunne hænge sammen. Nu er jeg 14 uger henne og det begynder så småt at blive bedre. 

Anmeld Citér

4. maj 2017

Babyklar87

Profilbillede for Babyklar87

Jeg har også næsten lige testet positiv og er fuldstændig energiforladt. Tanken om at være på arbejde hele dagen, skulle hente børn, sørge for eftermiddagsmad og resten af dagens gøremål er virkelig uoverskuelig hver morgen 

Middagslur er en by i Rusland her. Og i øvrigt har jeg slet ikke ro til det, hvis jeg havde muligheden. Mega irriterende. 

Anmeld Citér

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.