Underlig cyklus

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

216 visninger
0 svar
0 synes godt om
5. februar 2017

Baby skruk

Hej.

For 1 uge siden fik jeg taget min hormon spiral ud efter 5 års brug af den, symptomer på ægløsning havde jeg lige inden den blev fjernet, hvor min mand og jeg havde sex.

Efter det har jeg døjet med kvalme og ømhed ved æggestokkene samt lidt murren i maven.

har haft noget rosa/lyserød pletblødning.

men torsdag havde vi sex, jeg bløder meget lidt lige efter og der er en lille blodklump med, skifter bindet og lørdag morgen er der intet at se på bindet.

søndag har vi en lang og hård dag, vi er ude på en meget lang køretur og da jeg endelig godt 12 timer senere kan lægge mig lidt, så skal jeg på toilet.

der er en lille smule blod i bindet, kummen bliver rød og der kommer igen nogle blodklumper, jeg skifter bindet og går i seng.

næste morgen er mit bind igen helt rent.

før hormon spiralen havde jeg altid voldsomme og lange blødninger med mange smerter, derfor hormon spiralen blev sat op, så jeg undrer mig noget over denne menstruation.

nogen der har oplevet noget lignende efter udtagning af hormon spiral eller evt. Stop af anden prævention.

det skal siges at jeg ikke har nogen menstruations lignende smerter.

 

 

 

Anmeld Citér

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.