Hey 
Jeg vil meget gerne høre om nogen har erfaring med ned og udtrapning af lige præcis motiron.. jeg er pt ikke gravid, men er så småt begyndt at forberede mig på at vi skal prøve efter januar.. er startet på multivitamin gravid og jeg skal gerne helt ud af min motiron..
jeg får pt 30 mg * 4 (nogen gange 5.. kommer an på hvor mange timer jeg er vågen)
Det er rimelig høj dosis og jeg må indrømme at jeg har det ret skidt med at skulle undvære det, da jeg er bange for hvordan jeg får det psykisk.. ved at der er mange som oplever at de ikke har behov for medicin under selve graviditeten, så frygten er mere at skulle undvære den op til og efterfølgende i ammeperioden..
hvilken udtrapning har i fået anbefalet og haft god erfaring med? 
skal selvfølgelig have talt med egen læge omkring dette inden jeg kaster mig ud i det, men er nysgerrig omkring jeres erfaring 
Anmeld
Citér