Hej alle sammen.
Jeg er en ung kvinde på 19, og jeg står i den situation at jeg måske kan være gravid. Min kæreste og jeg havde ubeskyttet sex i min forrige cyklus, hvor at han kom i mig to dage inden min frugtbare periode. min efterfølgende menstruation var kortere end normalt og keg blødte ikke nær så meget som jeg normalt gør.
Da jeg var hos ham sidste gang havde vi sex, men da den app jeg bruger til at holde styr på min cyklus var forkert på den, fandt keg først senere ud af at han kom i mig (kondomet sprang) imens jeg tilsyneladende var frugtbar.
Hvor reel er chancen for at jeg kan være gravid ud fra de her to tilfælde?
Både min kæreste og jeg er i uddannelse, og vil gerne have børn, men vil helst vente til vi har en bedre økonomi og helst også har afsluttet vores uddannelser. Som sagt er jeg 19, og min kæreste er 22.
Anmeld
Citér