Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Godmorgen.
Jeg vil gerne overraske min mand og 3 børn med en ferie, og min søs og hendes familie.
Jeg har kigget op Mallorca alcudia, men hvordan er vejret i maj/juni ?
Anmeld Citér
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
http://www.mallorca.dk/klima/
Vi har været i Alcudia mange gange i de måneder, og har altid haft super vejr, dejlig varmt uden man er ved at smelte helt sammen.
Hej. Jeg kom hjem fra lige netop alcudia i går.
Vejret var svingede i den uge vi var der. Men det var aldrig koldt. Det er sådan et flot strand! Kan kun anbefale det. Lige inden vi rejste lovede de endnu bedre vejr. Middel temp mens vi var der var 20... Perfekt med et lille barn. Vi var mange danskere dernede. Og flere var i havet og bade og lå på stranden. :-) så jeg siger GO!
EBK skriver: http://www.mallorca.dk/klima/
Ja har tjekket, men tænkte nu mere om der er nogen som har været der i de måneder, evt fortælle om man skal have jakke med
Anonym skriver: Godmorgen. Jeg vil gerne overraske min mand og 3 børn med en ferie, og min søs og hendes familie. Jeg har kigget op Mallorca alcudia, men hvordan er vejret i maj/juni ?
Vi var der sidste år i starten af maj og der var fantastisk vejr. Omkring 25 grader hver dag :-)
Anonym skriver: Ja har tjekket, men tænkte nu mere om der er nogen som har været der i de måneder, evt fortælle om man skal have jakke med
Ikke nødvendigt med jakke, men en lille langærmet trøje :-)
CBbaby skriver: Hej. Jeg kom hjem fra lige netop alcudia i går. Vejret var svingede i den uge vi var der. Men det var aldrig koldt. Det er sådan et flot strand! Kan kun anbefale det. Lige inden vi rejste lovede de endnu bedre vejr. Middel temp mens vi var der var 20... Perfekt med et lille barn. Vi var mange danskere dernede. Og flere var i havet og bade og lå på stranden. :-) så jeg siger GO!
Er vejret til at ligge ved poolen uden at fryse og til de mindre ka hygge i poolen ? Hvad med om aftenen ?
Tænker de 20 grader var i skyggen eller ?
God-mor skriver: Vi var der sidste år i starten af maj og der var fantastisk vejr. Omkring 25 grader hver dag :-)
Det lyder super godt.
Jeg kaster mig ud i at finde en rejse dertil.
Nogle der ved med hensyn til babymad,
er deres pulver grød okay eller skal vi pakke en masse hjemmefra ?
Ammer også så modermælkserstatnkng er intet problem
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128