Hej jeg har brug for hjælp her.
Jeg har en søn på 3 år der går i børnehaven , jeg har selv set en del børn slå mit barn eller når jeg ser hans ansigt spørger jeg, han er altid bange for at tage til børnehaven fordi nogle børne slår ham ( jeg vil kalde det mishandle ) !! Fordi det er sådan jeg ser det!
Her par uger sover han hele natten dårlig og skal hele tiden vække ham.
Mens han sover ser jeg på ( han tage sin hånd op og lade som om han slår og siger stoooop og græder og bruger også ben som han sparker! Jeg tænder lyse for at vække ham og han vågne op og græder og spørger hvad er der skat , han siger drenges navn slår mig
. Jeg har par gang talt med pædagog at lade børn ikke slår mit barn, her få jeg svar sådan er børne vi kan ikke holde øjne for alle , øhmmm jo det kan lade så gøre når i sidder på bænk og drikker kaffe og børne er på anden siden i ikke kan se hvad der forgår. Mit barn har lav stemme og ja pædagog kan ikke høre ham!!! .
Det her skal ikke ødelægge mit barn !
Hvad skal jeg gøre ! Han har altid sovet godt. Nu er det bare værre og værre!
Anmeld
Citér