Viventerpådig skriver:
Betyder det noget for det kommende forløb når man bliver henvist til behandling på grund af udeblivende menstruation og man så får det inden man starter i behandling?
Vi henvises til behandling så snart der er svar på sædprøven og er bange for at lægen udsætter eller helt aflyser at sende os i behandling vis jeg får en menstruartion nu og det så viser sig at der ikke sker mere ind denne ene gang 
Nej det tror jeg ikke. Hvis du er henvist pga manglende mens, så er dine cyklusser vel meget lange/uregelmæssige og det er de jo stadig, selvom der kommer en mens i ny og næ.
Jeg er også i behandling pga manglende mens/ægløsning (viste sig, at det var pcos), og jeg fik mens engang imellem (ca. hvert halve til hele år), men derfor er der jo stadig "noget galt". 
Krydser fingre for, at du snart kommer i gang. Ventetiden er forfærdelig. 
Anmeld
Citér