Jeg har altså brug for at være anonym, da jeg snart ikke ved hvad jeg skal gøre.
Er gift, jeg har en søn på 4 og min mand har to sønner på 5 og 8. Jeg er 29 og min mand er 50. Vi var enige om ikke at skulle have børn sammen, dels fordi hans alder og så fordi vi jo egentlig har rigelig børn 
Men sagen er den at jeg er blevet gravid ved et uheld. Jeg tog mine p-piller, men den er smuttet alligevel.
Nå men sagen er den at min mand især panikker ved tanken om at han synes vi skal have en større bil og det er jo er en dyr post. Den vi har er lille men der er lige plads til os alle 5, når de er ved os hver anden weekend.
Men er det virkelig nødvendigt at investere så mange penge, i noget der kun er brugbart hver 14. dag. Jeg mener er der andre muligheder. Som jeg sagde var det jo ikke noget der var yderst nødvendigt ligeså snart baby var født. Og så tænker jeg er der alternativer? Jeg synes det er dyrt økonomisk med så stor en bil der kun er nødvendig i alt 5 dage om måneden.
Hvad siger i?
Anmeld
Citér