Hej de damer.
Er der nogle af jer der har erfaring med private hjælpemidler til at forbedre sædkvaliteten hos en mand? Han spiser i forvejen B-daddy kosttilskud med selen og Q10. Foruden det spiser han en alm. Vitamin pille, B-vitamin og fiskeolie.
Vi har forsøgt os i 7 måneder uden held og vi har netop fået svar om at hans sædkvalitet er rigtig dårlig - hvilket kommer meget bag på os da han kun er 21 år, hverken ryger eller drikker alkohol. Han er sund og slank og træner jævnligt. Jeg forstår det simpelthen ikke.
Jeg har i forvejen en datter på 4 år med en anden, men ønsker brændende et barn til sammen med min kæreste. Han ønsker det også mere end noget andet. Med min datter blev jeg gravid i første hug.
Nå, det var lige et sidespring, alt jeg ville var at høre om nogle havde erfaringer med noget der kunne øge hans sædkvalitet til det bedre, da ingen af os ønsker behandling før alt andet er prøvet. 
Anmeld
Citér