Er helt ny herinde, så kom til at oprette indlægget under graviditet, men det er vist her, det bør være. Så prøver lige igen! 
Håber nogle af jer måske har oplevet noget lignende.. jeg smed mine p-piller den 22/5 med ønske om graviditet, og havde menstruation fra den 25/5.
præcis 14 dage efter, den 8/6 begyndte jeg at få kvalme om aftenen og har haft det stort set hver dag siden. Det kommer om formiddagen og bliver det meste af dagen - til tider meget slemt. Jeg kan samtidig mærke, det nærmest spænder i underlivet. Den seneste uge sådan, at min både min kæreste og jeg kan mærke det er anderledes under sex. Han føler, at han "støder" på noget øverst og ikke kan komme helt ind som normalt.. undskyld sproget! :-) er der andre, der har oplevet det?
Har testet for graviditet, men med negativt svar endnu i hvert fald. :-)
Anmeld
Citér