Jeg er den heldige vinder af en super skøn og dejlig BALLADEMAGER lige for tiden. Hun er i dag 13 mdr og 10 dage og er fuld af krudt og narrestreger.
Nogen siger hun ligner sin mor..
Hun har lært at gå ordenligt nu, og hun er bare alle vegne i lejligheden og alle andre steder hvis hun er nede og gå. Hun SKAL lege med alt sit legetøj så hele gulvet flyder af legetøj.
Hun er begyndt kun at vil sove ca 2 timer på en hel dag og resten af tiden er der krudt i røven.
Hun elsker stadigvæk sin vuggestue og når de er ude på legepladsen, ja så er hun alle vegne og i alle hjørner af den. Hun er lidt fræk og lægger sig på de andre børn på hendes stue og det vil de jo ikk ha.
Hun pludre og snakker dagen lang, og "siger" os imod nogen gange, ret sjovt. Hun er begyndt at kravle ud af højstolen og op påspisebordet hvis hun fik lov eller stille sig op i den. Hun er også begyndt at kravle ind på vores sofabords hylde, her i går fik hun fra "under" bordet væltet sukkerskålen på bordet. Hun vil gerne op i vindueskarmen og kravler op og ned af vores seng og sofaen.
Men hva fanden hun er jo kun et barn og min egen ballademager. 
Vi var i zoo på hendes fødselsdag.
Hun vil gerne ned til pinvinerne.
Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)
Anmeld