Så er vi igang igen - 2. IVF

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

370 visninger
4 svar
3 synes godt om
25. april 2015

Mulle0802

Så kom mens og jeg har allerede været til scanning og startet op med hormoner. 

Det er skønt og også lidt uvirkeligt at være igang igen. Har egentligt nydt måneden på "pause" uden restriktioner. 

Ville egentlig ikke noget, blot melde mig på banen igen 

Anmeld Citér

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

25. april 2015

FrkC

 For jer 

Pøj pøj 

Anmeld Citér

25. april 2015

Mille:)

Super dejligt at i er startet igen, og krydser så meget fingre for at den er her denne gang, og at vi igen kan følges <3

Anmeld Citér

25. april 2015

Mulle0802

Mille:) skriver:

Super dejligt at i er startet igen, og krydser så meget fingre for at den er her denne gang, og at vi igen kan følges <3



I lige møde søde, håber det beste for jer og nyder at følge dit forløb 

Anmeld Citér

26. april 2015

Mette Hedegaard

Vi er fire journaliststuderende, der er i gang med et journalistisk projekt under navnet "Hvor skal børnene komme fra?". Flere af jer er allerede med i vores facebookgruppe under samme navn, og det er rigtig dejligt.

Vi skal i løbet af den kommende måned blandt andet producere en mindre tv-dokumentar om barnløshed og fertilitetsbehandling.

Derfor er vi lige nu på jagt efter et par, der enten er i gang eller skal i gang med fertilitetsbehandling inden for de kommende uger. Hvis du på nogen måde kan hjælpe os i nærheden af sådan et par - eller måske kunne tænke dig at tale med os, så må du meget gerne skrive mig en be sked. Intet er bindende, så hvis du bare gerne vil høre mere om projektet, er det naturligvis også helt okay.

Send mig en besked her, på facebook eller på min telefon: 26 29 74 15, hvis du på nogen måde er interesseret i at høre mere om projektet.

Rigtig god søndag 

De bedste hilsner
Mette Hedegaard, Journaliststuderende på Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

 

Anmeld Citér

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.