Sammenbragte familier

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

607 visninger
0 svar
0 synes godt om
2. november 2011

-vb


Hejsa allesammen!



Lørdag den 26. november 2011 fra kl. 11.30 til 16.00 har jeg arrangeret workshoppen 'Kærlighed, Kildevand og kommunikation' for sammenbragte familier. Jeg har fået Danmarks eneste coach i sammenbragte familier Puk Degnegaard fra København til at komme. 



Workshoppen er for dem som magler en hjælpende hånd til de daglige problemer, og til at lære at kommunikere bedre med hinanden.



Til at forstå hinandens følelser med dine, mine og evt vores børn - om eks koner/mænd der måske har for stor indflydelse i jeres hverdag. Man behøver ikke at sidde med dybe problemer for at komme, så kom endelig lige meget hvilket stadie du/I er på, man kan altid få noget positivt med hjem :-)



Læs mere inde på vores Facebook side 'Den Gamle Højskole', eller mail mig på marlenebruun@live.dk eller tlf 21687329.



Kom alene eller som par....gå ikke glip af denne enestående chance for at styrke jeres parforhold og 'nye' familie !!  

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.