Diner transportable

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

1.737 visninger
21 svar
0 synes godt om
8. marts 2010

Heidi Nielsen-vb

Vi skal jo have barnedåb inden for den nærmeste fremtid..... vi havde fundet et sted der skulle levere maden MEN de har lukket om søndagen og deet kan derfor ikke lade sig gøre.... Er der nogen der kender et rigtig godt firma i Kolding eller omegn som kan lave go mad og levere det på en søndag ????

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

8. marts 2010

Jeamie-vb

Vi brugte Kokken og Jomfruen og var ovenud tilfredse. Du kan gå ind på hjemmesiden og planlægge hvilken tema, mængde, tillægsretter osv du er interesseret i. Der var så meget mad at vi levede af det nogle dage, frøs en masse ned og resten var vi nødt til at smide ud. Super professionelt og uden undskyldninger eller forsinkelser. God fornøjelse med at finde det rette :)

Anmeld

8. marts 2010

Titte-vb

Og jeg vil så gerne advare dig mod Kokken og Jomfruen.......... Har ved flere lejligheder fået mad derfra, har også selv fået leveret for flere år siden. Og det de har præsteret de sidste gange jeg har fået derfra til selskaber, det er bestemt ikke pengene værd. En af vores nevøer og kammerater skulle have derfra nytårsaften, og halvdelen af maden kom ikke, det der kom var koldt, og da de ringede og brokkede sig, gik der 1 time så kom de med de kartofler de havde glemt. Ikke så smart, når 15 unge mennesker hver har givet 300 kr til mad til en festlig aften. Generelt synes jeg det er ulækkert, at de laver maden om natten, og så står det og steger færdigt i den varmekasse det bliver pakket i inden du får den leveret.........

Anmeld

8. marts 2010

Titte-vb

Men her er et par forslag http://www.saltogpeber.com/main/index.asp?gclid=CKPVo8-CqqACFYt_3godajV4dw http://www.madammokka.dk/?category=1&cid=1

Anmeld

8. marts 2010

Spunk-vb

Ja, jeg er altså heller ikke fan af Kokken og Jomfruen. Har fået mad derfra et par gange, og det er da ok men ikke superkvalitet. Har desværre også været ude for at få sur ris a'la mande derfra.

Anmeld

9. marts 2010

Soap-vb

Jeg aner ikke om de kør til Kolding men eller vil jeg med sindsro og en rigtig god smag i munden hvis du forstår sådan en lille en :laugh: anbefale 'De glade ganer' Men prøv ring til dem og hør om de levere i jeres område, det blir i hvert fald ikke kede af :)

Anmeld

9. marts 2010

Soap-vb

Uha de har været moderne og skiftet navn : www.cantinaverona.com Men det er de samme :)

Anmeld

9. marts 2010

lib1982-vb

'Jørns Catering' i Vamdrup - http://www.jornscatering.dk/ VED man kan lave aftaler med ham, maden er fantastisk og koster ikke spidsen af en jetjager :cheer: Kan bestemt anbefales - OGSÅ til frokost osv.!!!

Anmeld

9. marts 2010

Jeamie-vb

Ok, jeg stikker piben ind, men jeg kan så godt lide ulækkert mad åbenbart :)

Anmeld

9. marts 2010

Heidi Nielsen-vb

Takker for de mange gode bud.....vil gå igang med at tjekke dem ud......

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.