De kan træffe en afgørelse om midlertidigt samvær.. Denne kan sakkens gælde fra i denne weekend.. Dette gør de for at der ikke skal gå for lang tid uden kontakt.. Den endelige afgørelse kommer med posten efter en god rum tid.. Men dom sagt kan de godt lave en midlertidig gældende fra nu..
Men syntes klart du skal overveje om den trussel var reel for så skal det med på mødet.. Derudover håber jeg du har advokat med da de virkelig kan snører en i SF..
brug tiden i aften til at læse op på alle regler og tænk over hvad du ønsker skal frem på mødet mht til samvær og skriv alt ned så du har det med på mødet. Hvor tit samvær ? Hvad med påske, vinterferien, efterårsferie, sommerferien og julesamvær.. Find ud af hvad du ønsker og skriv det ned... Hvornår skal far hente, hvor skal far hente og det samme med aflevering... Du skal forberede dig grundigt og have en plan med som du mener er bedst og så skal I finde et kompromis.. For når aftalen først er bestemt/ aftalt så er den pisse svær at få lavet om igen..
held og lykke med det..
Anmeld