Jeg håber SÅ meget at den virkelig er her denne gang..
Jeg er gået en uge over tid, men tester stadig negativ, og gør jeg det stadig om en uge uden mens, så skal jeg have taget blodprøve mente min læge som jeg snakkede med idag, hans test var nemlig også negativ..
Jeg har ALLE tegn på graviditet, kvalme hele dagen, dog værst om aftenen. Ømme bryster, oppustethed og træthed, og så er jeg FYLDT med bumser i hele mit ansigt og ned af halsen.. Samt jeg har haft en smule ligamentsmerter, men de plejer også at komme før mens, det betyder dog som regel at den kommer dagen efter, men nu er det en uges tid siden de første ligamentsmerter viste sig.. Jeg bøvser konstant på grund af at det "trykker" og ja så prutter jeg også ret meget

Jeg har INGEN tegn overhovedet på mens..
Jeg har været gravid tre gange før, dog kun fået et barn ud af det, og nu har vi prøvet i over to år på at få en lillebrøster.. Jeg mener jo jeg kender tegnene, og alle de andre gange jeg har testet har jeg ikke haft det som jeg har nu, denne gang kan det mere sammenlignes med de tre andre gange jeg har været gravid..
Please kryds fingre for at de gyldne streger viser sig denne gang, så det ikke bare er falsk alarm..
Anmeld