Endnu en gang kommer førstegangsmoren op i mig... Hvad giver man på af overtøj her til forår (tænker nu her febraur, og marts/april)?
Pt. bruger han flyverdragt med de sidste to-tre dage har det faktisk været fint vejr, så den holder nok ikke så meget længere da han også er en meget varm baby.
En tynd jakke (og hvad så med bukser, overtræksbukser eller ingenting?) eller et fleecesæt eller hvordan? Og giver man evt. noget på under fleecen? Eller over?

Og er overtræksfutter fine nok eller skal vi investere i noget andet slags fodtøj?
Han er pt. 8 måneder og bevæger sig meget, kravler og står op af ting uden problemer, så det skal være noget han kan "være" og bevæge sig i og ikke bare ligne en tyk prop i (som nu i flyverdragten


)
Forslag og links til faktiske mærker tages også imod med kyshånd, da jeg føler det overtøj er en jungle at finde rundt i. På forhånd tak
Anmeld