Anonym skriver:
Okay. Ja ventetiden er ulidelig.
Men hvor meget mængde blod sagde hun er nomal?
det gjorde hun ikke jeg mente mine mens normalt der bløder jeg virkeligt meget. altså jeg kan bruge en pakke bind på få dage, hvis jeg brugte bind jeg har en diva cup.
Lige i disse dage bruger jeg dog bind, mest for at holde øje med hvad der sker. Men jeg bruger nok 3 bind på en dag nu. og det er hvad jeg har hørt fra veninder en alm mængde blødning.
Men damen fra klinkken sagde at det ville være tæt på den mængde blod man normalt har ved mens. Evt lidt mere. eller så ville blødningsperioden bare være længere.
jeg ved dog ikke hvor længe man kan ske og gå og bløde.
Men prøv at tænke på noget andet, du kører dig bare op i en spids, og det er bedstemt ikke sundt. Prøv at lav noget andet og forsøg ikke at fokusere på det - og jeg ved godt det næsten er umuligt, men prøv. Se en ynglingsfilm, hyg dig med en hobby, kram din mand/kæreste, bare noget så du har fokus et andet sted.
Anmeld