Børnebazar har nu for alvor slået sit navn fast. Erfaringen har vist, at jyderne er vilde med en god handel kombineret med sjov for børnene.
Den 26. og 27. oktober er der for syvende gang Børnebazar på NRGI Park, hvor der bliver solgt masser af børnetøj, babyudstyr, børnesko legetøj og meget mere af høj kvalitet til rigtig gode priser.
Jyderne har i stor stil taget Børnebazar til sig, og der er rift om børnetøj og tilbehør til gode priser kombineret med oplevelser for børnene, når arrangørerne og søskendeparret Nanna Lynge Larsen og Mikkel Lynge d. 26. og 27. oktober igen åbner dørene for Børnebazar.
Forældre i dag går op i god kvalitet og flotte designs til børnene, og når mærkerne er at finde på lagersalg til gode priser, strømmer folk til.
- Vi har fået ret i, at det fungerer med en Børnebazar i Aarhus. Vi rammer noget, som ikke før har været i Aarhus, for folk vil gerne købe de lækre børnetøjsmærker til en god pris og tilmed samlet på et sted, så de kan gøre alle køb til sæsonen på samme tid. Sidst havde vi besøg af 7000 mennesker fra hele Jylland og Fyn, og vi har noget for hele familien med modelcasting for alle med Modelbooking, autografer af Casper Sloth fra AGF, hoppeborg, karrusel udlånt af Tivoli Friheden, funzone med lille fodboldbane og driblebane, ansigtsmaling for alle børn og meget mere, fortæller arrangør Nanna Lynge Larsen.
Besparelser på op til 80 procent
Børnebazar betyder fortsat masser af lækkert børnetøj, børnesko, legetøj, babyudstyr og meget mere med besparelser op til 80%. Så der er rig mulighed for at få fyldt skabe og skuffer.
Blandt udstillerne er både en-gros virksomheder, netshops og butikker som Hos Mormor, Barnevognshuset, Minifashion, Image Kids, Ingrid og lillebror, Spirrevippen, Tuttington, Krutter, Evig-glad, Alma og Jacob, Babyleg, Ansos, Mariehønen, Olisan, Royal Remix, Tankestrejf, Krymmel, Fillimus og mange flere.
- Selv om vi har udvidet konceptet med masser af underholdning for hele familien, fastholder vi, at man på Børnebazar finder det lækre børnetøj, legetøj, babyudstyr og tilbehør til gode priser. Vi oplever, at konceptet med at kunne gøre en god handel sammen med oplevelser for børnene, taler til hele familien, siger Nanna Lynge Larsen.
Chokolade og magasin
Har man sæsonkort til Tivoli Friheden, er der gratis adgang til Børnebazar om søndagen.
Det koster 50 kroner at komme ind til Børnebazar for voksne, og børn er gratis.
Alle besøgende får et Anders And blad, Vores Børn Magasin, Summerbird chokolade og is fra McDonalds.
Læs mere på www . børnebazar . com eller facebook.com/bornebazar.
For yderligere information: Nanna Lynge Larsen 21497191/Mikkel Lynge 26887703