At jeg skriver IGEN .. Håber ikke jeg mister for mange ved det

Jeg har selvf Googlet løs for at evt finde det korrekte svar lige for mig, men kunne ikke så her er jeg.
Jeg havde 3 små pletter blod i mine trusser iaftes lige inden bad. Det var så lidt at jeg skulle gnubbe for at få en smule på papiret. Vil beskrive det som ''gammelt'' blod, og synes det lugtede som mens når den er ved at slutte (som det så ud). Men der var meget meget lidt.
Skal have mens om 2dage, og plejer ALDRIG at pletbløde op til en mens. Den kommer bare styrtende på dagen. Men idag har jeg gult udflåd.
Nogle der ved om de to ting hænger sammen, eller bare har et svar?
Skal også lige siges at jeg ikke normalt bøvler med farvet udflåd. Har selvf udflåd, men det er som regel hvidt/lyst. Kan tørre det væk og så kan det ikke ses det overhovedet har været der, men det her er jo gult.
Anmeld