Anonym skriver:
Kan man give for 400 kr til kærestens far i 50 års fødselsdag?
Han holder fødselsdag med grill.
Vi skal til intet mindre end 5 fødselsdage i denne måned, vi har lige købt barnevogn og en masse andre babyting. Så det er nok blevet ca 10000 kr.
Men er det for lidt, forventer han måske mere?
Altså vi har jo egentlig ikke råd til mere, og vi kommer da også til at bruge den kredit op i denne måned
øv øv.
i gør jo hvad i kan, det er det rådigheds beløb i har til en gave, også er det jo sådanne. Tror ærligt ikke det betyder det store hvad man giver for. Det gør det i hvertfald ikke i vores familie.
- De vil ellerhelst undgå gaver, da de ikke synes vi skal bruge vores penge på det, også har de alt. Så vi plejer at lave et gavekort til en resturant, eller bio billetter, også kan de hygge sig med det sammen. Også får de en blomst og chokolade.. og det er mere end rigeligt. 
Så tror jeres gave-beløb er helt ok.. Ellers er han da utaknemlig a h til!
Anmeld