Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Anonym skriver: Overskriften siger selv
Overskriften siger selv
Nu går jeg ikke så tit i byen mere, men man vælger vel selv hvor mange man er - vi har tit bare taget to veninder afsted, men andre gange har vi været flere. Det har været alt efter hvem der kunne, hvad vi skulle før byturen osv.
/Fenja
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
wamse skriver: Ja min veninde ejer værtshuset, og jeg kender de fleste der nede Sådan er det når man kommer fra sådan en lille by
Ja min veninde ejer værtshuset, og jeg kender de fleste der nede Sådan er det når man kommer fra sådan en lille by
Når på den måde hehe
Fenja09 skriver: Nu går jeg ikke så tit i byen mere, men man vælger vel selv hvor mange man er - vi har tit bare taget to veninder afsted, men andre gange har vi været flere. Det har været alt efter hvem der kunne, hvad vi skulle før byturen osv. /Fenja
Tak for svar
Ofte er vi en flok tøser der tar afsted i byen... 4-6 stykker..
Men, jeg kender ejeren af et af værtshusene i byen, og han står altid bag baren, så jeg kan snildt tage ned og få en enkel og knævre med ham alene..
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128