Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Havde ÆL d. 1/4.
Nu her 2 dage før min menstruation vælter det ud med ÆL-slim, eller det tror jeg det er. Det er gennemsigtigt, "glat" og kan strækkes meget meget langt
Har aldrig oplevet det før. Er det en nummer to ÆL? Lige inden mens?
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Anonym skriver: Havde ÆL d. 1/4. Nu her 2 dage før min menstruation vælter det ud med ÆL-slim, eller det tror jeg det er. Det er gennemsigtigt, "glat" og kan strækkes meget meget langt Har aldrig oplevet det før. Er det en nummer to ÆL? Lige inden mens?
ekebiv skriver: Måske, det har jeg i hvert fald oplevet. prøv en ÆL test :-)
Måske, det har jeg i hvert fald oplevet. prøv en ÆL test :-)
Denne slår også ud på graviditet.. Så husk at du stadig skal teste for det..
Havde/har ikke lige en ÆL test hjemme og kunne derfor ikke teste, men kiggede lidt rundt på nettet og der er mange der siger at man ikke kan have to ÆL?
Prøv med g-test, måske du er heldig at kunne få en lille streg frem? Jeg har før testet positiv 8 dage efter ÆL
Anonym skriver: Havde/har ikke lige en ÆL test hjemme og kunne derfor ikke teste, men kiggede lidt rundt på nettet og der er mange der siger at man ikke kan have to ÆL?
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128