Gellerup ved Brabrand/Århus

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

280 visninger
3 svar
0 synes godt om
24. juni 2009

Sweet1978

Er der nogen der kender området og ved hvad der foregår derude nu. Ved det var oppe i medierne for år tilbage som Ghettoområde og alt den ballade der følger med.

Spørger fordi jeg har søgt et job derude som jeg vildt gerne vil ha, men da min kæreste hørte hvor det lå, blev han vildt bekymret. Sagde at derude bliver folk jo slået ned ved højlys dag mm. Nu skal jeg jo så kun gå fra min bil og ind og retur, så risikoen er jo ikke så stor.  Men vil da også gerne kunne parkere min bil der unden at den er smadret/brudt op mm. hver dag.

Vil da også høre dem om det hvis jeg kommer til samtale, men rart at have fingeren på pulsen inden...

På forhånd tak.

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

24. juni 2009

Henriette72

Jeg har en veninde, som er opvokset lige ved siden af. Hendes forældre bor der stadig. Jeg har været på besøg der og har aldrig følt mig utryg.

Knus

Anmeld

24. juni 2009

Mira0911

Det er et roligt kvarter... Jeg har slet ikke noget imod at være der... Så tror slet ikke du skal være bekymret...

Anmeld

24. juni 2009

Sweet1978

Rart at høre det var nu også min egen opfattelse at der var kommet ro på derude igen.

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.