Hej piger har virkelig brug for jeres hjælp

Min mand er bare ikke voksen mand . Han opføre sig sommetider som et lille barn der har brug for sin mor hele tiden.
Han spørger mig hele tiden om han må dit eller må dat .
I dag siger han at han føler han skal gør ting for sine forældre. At det er hans pligt og købe ting til dem som de mangler :/
Men han tør ikke da han er bange for jeg bliver sur :/
Jeg er virkelig træt af det. Og bliver også ked af det ... Det var ikke sådan forhold jeg ville ha haft.
Hans forældre bor foran vores blok og de siger tit at de går forbi vores blok og ser hvad vi laver :/ det synes han er sødt ! Gad vide hvad han synes hvis mine forældre gjorde det?!!
Hans forældre siger vi skal se dem flere gange om ugen og ringe til dem hver dag

og det sker også.
Jeg føler han gør alt for dem og er bange for mig :/
Jeg vil ikke ha han bliver bange for mig , jeg er hans kone :/
Når jeg siger til ham at han skal rette sin far når han opdrager vores barn forkert så siger han bare ej så kan vi da bare lige så godt stoppe kontakten med dem:/ eller at de dør snart lad dem være!
Hjælp piger føler mig virkelig skyldig

og føler når de en dag dør så gør han værre ting mod mig !
Er alle mænd sådan ?
Anmeld