>Hej alle.
Jeg er ny her på siden, men søger desperat nogle svar. For jeg tror og håber jeg er gravid men har lige taget en test som var negativ 
Jeg har egentlig haft regelmæssig cyklus på ca 30 dage, men sidste måned kom menes først efter 34 dage. Så menes kom den 9. maj.
den 30 maj havde vi ubeskyttet sex. hvis min cyklus er på 34 dage vil min æl måske lige være der omkring, og så vil min menes komme i morgen. er den på 30 dage som den plejer er det helt skørt og min menes ville være 3-4 dage forsinket nu.
Problemet er at jeg godt en uge efter sex fik menes smerter og tænkte at nu kom menes, men det gjorde den ikke og smerterne fortsatte bare. Plejer kun at have menes smerter i 1-2 dage.Der udover har jeg i sidste uge og denne været lidt træt og haft lyst til at spise mere og de sidste to tre dage har jeg haft en snert af kvalme. ikke meget og ikke om morgenen, menlidt i løbet af dagen.
men min test for et par timer siden var negativ. Så nu er jeg bange for at alle symptomerne er indbliding fordi jeg så gerne vil at det er sandt.
Men kan jeg være gravid og stadig have den negative test og havd med symptomerne?? Har ikke ømme bryster som det ellers lyder til at rigtig mange har.
Håber så meget at der er nogen der vil svare og uddele erfaringer
Den Håbefulde.
Anmeld