Nadia&Daniel skriver:
Sidder nærmest og tuder hvor hvor glad jeg er på hendes vejne
Ved du, jeg er ikke sikkert på om alt er kommet ud (det var jo "kun" to mellem klumper der kom ud) - kan det også virke imorgen?? eller skal sveskemos og pære hjælper der??
Jeg tror kun det virker her og nu, og der kan måske godt side mere hård afførring længere oppe, det er jo trods alt 4 dage hun ikke er kommet af med noget.
Så hvis der ikke er kommet rigtig hul igennem, ville jeg nok prøve med mikrolax igen i morgen. Heldigvis er det jo ufarligt og ikke vanedannende som det afførringsmiddel man spiser. Så tror ikke at det er et problem at give det igen i morgen hvis det er nødvendigt. Og hvis hun så også er på svesker, der sørger for at holde afførringen blød i maven, så skal det nok blive godt igen
Man skal virkelig selv være mor for at kende dn lykkefølelse det kan give at ens barn skider 
Anmeld