Yurie skriver:
Ja det skulle man tro...
Ja, jeg ved at jeg skal være mig selv, men det er bare som om klappen nogle gange går ned, hvis jeg bliver nervøs. Men jeg er bare så glad for at jeg skal til samtale, for det betyder at jeg kan have arbejde fra januar og det ville bare gøre alt meget bedre.
Og det her er noget jeg virkelig elsker.
Jamen så tror jeg, at du skal starte med at sige, at du er rigtig nervøs fordi du rigtig gerne vil det!
Og så er det jo også dem du skal til samtale hos, der har et ansvar for at få dig til at føle dig godt tilpas! De bedste samtaler er dem, hvor det er en der har forstand på at afholde samtaler, og det må man gå ud fra, at dem du skal til samtale hos har!
Er der hjemme hos dig samtalen foregår eller hvordan? Hvis den skal det, så sørg for at gøre det hyggeligt, så det ikke føles som en samtale, men mere som en snak
Anmeld