Jeg stod lidt og overvejede at købe flyverdragt til den store og den lille ny allerede nu for som mange ved kan man jo spare mange penge på sidste års modeller.. Den lille skal jo bare have en blød varm kørepose agtig en.. Den bliver jo først født i november.. Så det er jo nemt nok
Men til den store er det straks en anden sag
Men hvad ville i anbefale..?
Marcus er jo så stor nu at han lystigt render rundt og hygger sig og udforsker alt hvad han kan komme i nærheden af.. Og planen er jo at vi gerne skal ud og lege i sne.. Vi har som nogen også ved en slædehund, og hun skal jo også ud og bruges..
Så kravene til flyverdragen er: Dejlig varm, og med god bevægelighed.. Altså må den ikke være alt for stiv.. Men den skal jo også gerne kunne holde til hans til tider ret så vilde leg..
Så anbefal
Jeg er ikke så meget inde i de flyverdragter der...
Anmeld