onlyme skriver:
Problemet er han holder hånden over hans søn, hvis jeg siger det mindste flejner min forlovede så det er desv ikke en mulighed,. Jeg har ikke lavet så meget husligt idag men til gængæld givet benjamin mad og lavet det ryddet op efter det og været sammen med ham,.
Jeg syntes bare ikke det kan passe jeg ikke kan have sådan en dag hvor jeg glemmer Rene og Rasmus lidt og kun fokuserer på mig selv og Benjamin,. Forlovede gør det tit, meget tit, hvor han bare sidder der dagen lang og uden jeg brokker mig over det,.! Dette er første gang siden jeg fødte benjamin jeg har ''opført'' mig sådan,.!
Selvfølgelig skal man have lov til at have sådan nogle dage, og det skal han da også give dig lov til hvis du ordner det meste til hverdag... Men tror ikke der er andet for end at tage en rolig snak om det mens I begge er i godt humør 
Anmeld