Hej baby-brugere. Nu har jeg brug for at gylde ud! Så undskyld mit sure tirsdags indlæg 
Allerede da jeg var gravid, blev jeg enig med mig selv om, at en uddannelse skulle jeg have, da jeg ville være et dårligt forbillede uden! Jeg vidste ikke hvad jeg ville, og besluttede da Cilas var 3-4 måneder at jeg skulle tage tandklinikassistent grundforløbet og håbe på at JEG fik job som klinikassistent efterfølgende.
Jeg skal nu til eksamen i næste månede, og har ingen lærerplads fundet!
Min eneste udvej lige for en kort periode er kontanthjælp, det er ikke med min gode vilje, men for en kort bemærkning er det vel ok?!
Min mor skrev så "jeg troede du skulle have en uddannelse, også for Cilas' skyld. Men jeg må have misforstået noget, sorry
" Og jeg blev egentlig pisse sur og skrev at jeg ikke gad at finde mig i den behandling, og at hun ikke skulle bruge min søn imod mig! Og at jeg ville søge videre. Hun siger så efterfølgene at jeg kunne jo så søge rengørings job, job i butik osv.
Jeg ved ikke hvad jeg ville med dette indlæg, have luft?
Tak fordi du læste med! 
Anmeld