Er der andre der har meget om ørne lige nu og evt fået fejrne livmoderen eller strillers???.
Jeg har nemlig ikke prøve af bleve opereret siden jeg var ca 5 år pga brok og hukser det slet ikke.
så er pisse bange og bange for min kæreste igellem 5 år dropper mig derefter eller med tiden i det han ønske en mere(en lille pige som han siger). Tros jeg syntes vi er for gammel og jeg har 6 sygdomme og gået ned de sidste 2 gange efter jeg har født + indlagt + min datter valgte jeg af hun skulle flytte hjem til sin far i sommeren 2010 PT.
Jeg syntes ikke man skal få børn eller flere så jeg syntes det med af få nummer 3 var skønt men også hårdt i det jeg tog det valg jeg tog omkring min lille datter og savner hende vildt når hun ikke er her har hende 5/9 endelig bare bytte samvær + adresse til ham(BARE).
min drøm og plander for fremtid går nemlig på af komme mere op ind jeg er komme på de her 13 mdr + får fast medicin og har den 13 jan overstået 4½ mdrs pratik/arbejdensprøveningen kunne ikke få det forlænget yderligt 8 uger men passe også fint da vi ville flytte så i feb 2012 nu her flytte vi jeg kom så i ny 8 ugers pratik men var der kun en dag så var Tobias den lille syg og have skoldkopper den 12/4 og om mandagen den 16/4 til lægen han have slem lungebetændelse oven i jeg troede endlig bare han have skoldkopper i munden eller en halsbetændelse om aften fik han 40,7 i feber og vi blev indlagt og egen læge tidliger på dagen ville endleig indlægge os men vi aftalte af se dagen ad osv nå men det endte ude med 3 ugers sygdom med ham og snakke så med min jobleder eller hvad man nu siger og fortalt jeg af jeg den 8/5 skulle til tandlæge med min bonus søn og den 9/5 selv til lægen den 14/5 skal min stor søn til tandlæge og den 21/5 skal vi i rette og den 22 på næstved sygehuse til forundersøgelse og jeg græd og græd i tlf under hele samtalen med hende for min drøm var jo af få de 8 uger overstået også vider på flekjob og endelig ude af kontanthjælps reglerne osv også arbejde mig op fra de 16 timer jeg pt er sat til og op på ca 25 timer en dag.Men vi aftalte hun snakke med hende jeg har på jobcenter og ville så ringe tilbage og det gjorede hun ca 1 time efter og de have aftalt af sætte mig i bero en tid pga for meget uro i mit hovede og ville så geren ud af kontanthjælpen eftersom jeg har været det siden sep 1997 kender reglener ind og ud ogå og jeg ville gerne vider og arbejde på af få min datter hjem og bo igen for meningen var kun 1-2 år max men pga hun starte i sprogbørnehave til aug som er 1 år har jeg sagt hun blever hos sin far et år endnu skidt hårdt for er stærkt nok til af klar hende her + tobias er også nu snart 2½ år.men jeg er endelig også lette og glad og glæder mig vildt til af komme igang igen også jeg har det både godt og skidt for min drøm var jo bare af være syg en uge eller 14 dage efter jeg er bleve operere f.eks men efter læge undersøgelsen og beskeden om min livmoder hænger meget meget langt ned og har utro problemer med af holde på vandet osv også + plæt bløder af og til tro jeg har sprial som skulle gøre det lidt bedre med det røde som også gik meget godt ind til feb i år så har jeg bløde småt hver mdr + nogle gange i flere dage.Så skulle jeg nok regne med 6-8 uger sygmeldenigen efter opersionen.
Jeg er så forvirre ked og bange for det hel pt især af blever opereret. M en det kommer kun i mit hovede her om aften + ½ nat mens alle sover eller pt som nu hvor manden er på nat arbejde hele ugen hader det hader af være alene /sove alene sover dårligt endnu mere så.
jeg er der hvor det hedder 90 % sikker på ikke flere børn til mig men pga mine sygdommer især min datter også vores aldre manden blever skam 42 her den 12 maj og jeg 36 den 29 nov og vi har 4 børn til sammen og en fælles syntes jeg har gjort mit men han har drømme om en lille pige og den er jeg 90 % sikker på ikke ville komme tros vi fik en mere + 90% sikker på jeg ikke vil have flere skide svært han siger han elsker mig og ikke forlader mig lige meget mit valg og jeg hved hans forældre støtter mig mere i det ind af støtte ham i af få en mere det er så rart nok med alle de ord kys osv bare hårdt bedre han sgade han ikke ville have flere osv.
Nogle der har prøvet ligne herind undskylde det blev langt og rodet.
Knus Henriette
Anmeld