Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Kom ligei tvivle om i hvilken rækkefølge det skidt kommer i?
Leah har fået de 2 midterste i udermunden.... Er det så de to næste på hver side der kommer eller er det de to midterste i overmunden?
Kom lige sådan helt i tvivl...
/Mette
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
De to midterste i overkæben, og derefter dem ved siden af dem i overkæben, hvertfald sådan de fleste får dem
Så var jeg ikke helt galt på den.
Så må jeg se om jeg kan tjekke hendes gummer, hun savler, rød måz og tynd mave og piver en den når hun sover.
Musen5 skriver: Kom ligei tvivle om i hvilken rækkefølge det skidt kommer i? Leah har fået de 2 midterste i udermunden.... Er det så de to næste på hver side der kommer eller er det de to midterste i overmunden? Kom lige sådan helt i tvivl... /Mette
Isabella fik sine første 2 midt i undermunden, og så kom de 2 midterste i overmunden - jeg har efterhånden ikke styr på hvor mange hun har nu, for det er svært at tælle (17½ mrd)
det kommer an på barnet
serina fik de 4 forreste i undermunden først
Min datter fik de 2 nederste først, og nu her inden for de sidste par uger er der 6 på vej på samme tid.. De 2 ved siden af i undermunden, og så de fire forreste i overmunden.. Men de 2 i venstre side er kommet først frem i overmunden.. haha..
Det er forskelligt.
Freja fik de to midterste i undermunden for snart 4 mdr. siden. Nu har hun lige fået de to på hver side af dem. Men jeg tror også de to midterste i overmunden er på vej.
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128