Anonym skriver:
Hej skønne mennesker
Det er sådan min datter og jeg skal rejse med tog i to timer og det er ikke hendes sove tid. Dersvæærre. Min nu sidder jeg som mor og tænker Hvad skal jeg huske på den tur ? Og nogen der har nogen gode råd ?
Jeg skriver fra iPaden så undskyld hvis der stave fejl
Hav god dag
jeg har rejst meget mellem Aalborg og København med min dreng i sommers, og det vigtigste for os, var at han havde adgang til en masse lækre snacks og mad, og at der selvfølgelig var drikkelse nok til hele turen, for er toget helt fyldt, kan den der vogn ikke komme rundt..

Derudover, så noget legetøj som barnet elsker, og kan sidde længe med, og det er selvfølgelig iorden at man lige går lidt rundt med barnet, så det får lov til at strække benene også..

Rigtig god tur, håber den bliver god..

Jeg har ihvertfald aldrig haft problemer med min dreng i toget, så længe han kom ned og rørte sig lidt engang imellem
Anmeld