Chraz skriver:
Hej ladies 
Sagen er den at jeg for 3 måneder siden fik et planlagt kejsersnit (nummer 2 på halvandet år) Og her inden for det sidste stykke tid er jeg begyndt at få rigtig ondt i venstre side af maven. Det gør især ondt når jeg sidder og rejser mig. og nogle gange gør det så ondt jeg får lyst til at råbe. Jeg ved ikke om det kan være fordi jeg har overanstrengt mig eller om det kan være arvævet der er ømt
men det føles lidt som om det brænder nogle gange samtidig med det bare gør rigtig ondt.. Er der nogen af jer der har prøvet noget ligende?
Har jeg også.. det gjorde ondt når jeg sådan trykkede ind på maven i venstre side.. blev scannet både udvendigt og indvendigt(havde haft indre blødninger 1 døgn efter kejsersnittet, så blev virkelig tjekket igennem, om det var det igen) men der var intet at se.. stadig(5 mdr efter kejsersnit) kan jeg mærke til det lige omkring menstruationstiden..
Anmeld