Ja, så nærmer vi os ugen hvor Benjamin skal "vurderes" af fys og ergo-terapeuter. Jeg er simpelthen så nervøs. På en måde glad - på en måde angst 

Det er simpelthen så pinligt at jeg har det sådan, men nogen gange er jeg ked af at han blir ældre - for jo mere bagud blir han. Lyder det sært? 
Så inden den 1. december har vi afgørelsen - om Benjamin skal have en dobbeltplads i dg, eller i special dp.
Udover det har Benjamins pædagog kontaktet min sundhedsplejerske fordi det er minimalt hvad vi har haft af kontakt med hende, selvom vi har haft det hårde forløb. Og jeg har en psykisk lidelse.
Ydermere har pædagogen kontaktet tværfagligt team, så hele vores familie får støtte derfra. Hvad enten det er en sygeplejerske, socialrådgiver vi har brug for støtte fra.
Jeg ved ikke hvorfor, men jeg går bare og smågræder hele tiden. Jeg synes bare jeg er så fyldt op med forskellige følelser.
Er glad for jeg har et sted hvor jeg kan komme ud med det! 
Anmeld