Babydream<3 skriver:
Så er julehumøret da virkeligt landet hjemme hos mig, jeg glæder mig simpelthen til at kunne gå rigtigt igang med at jule om ca en måned.
Men hvad dælen skal jeg lave i alt den tid??
Er der nogle der har nogle ideer til noget evt julepynts hobby ting jeg kan starte på??
Har dog fået lidt optur på over DR1 julekaldender i år og så tror jeg at jeg må købe mig jul på slottet, vil så gerne se den igen
.
Og sidst men ikke mindst... Er jeg tosset eller er der andre i samme båd??
Uhhh, deler den helt samme passion for julen 
Herhjemme har vi en del julekalendere på dvd som vi har set, startede i september.. Heh Så vi er ved at være rigtig klar til julen. 
Men man kan altid begive sig ud i at lave sine egne julenisser. Som barn lavede vi julenisse landskab, med piberensernisser det var os en mulighed.. Hvis du har vildt meget tid kan du brodere et juletæppe til under juletræet eller en pakkekalender.
Begynder på pynt til juletræet, hvis man lige lægger den kreative side af hovedet i blød kan man virkelig lave noget FLOT pynt selv til træet som i butikker koster røven ud af bukserne. Syntes hurtigt jeg kunne bruge 500,- på julepynt efter 1 time i bilka. Heh,
Men nej du er ikke alene om at elske julen, syntes ikke der er noget mere hyggeligt. Elsker os at købe julegaver, syntes det er vildt skønt at gå og bare hygge gennem århus by, gå i salling og nyde pynten og den skønne julestemning. Kan slet ik forstå at folk kan stresse over at skulle købe julegaver.
Jeg glæder mig nu rigtig meget til at se den julekalender på tv2, tror den er rigtig god især med lars hjortshøj som julemand, Heh kan da kun blive spændene 