Hjælp kolikbarn!

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

584 visninger
1 svar
0 synes godt om
15. oktober 2011

MariaJulie

Jeg blev mor den 6. september i år til jordens dejligeste dreng, Elias

Efter 2 uger begyndte tudeturene, og min sundhedsplejerske mente at lille Elias nok havde kolik.

Derefter tog vi til zoneterapi, hvilket først hjalp efter 2 behandling. dog var det ikke helt væk, så vi tog en 3. behandling. Derefter var vi tilbage hvor vi startet. 4. behandling var som et mirakel! Elias var glad og dejlig nem alle døgnets 24 timer (før 18 timer ). Jeg valgte at tage til den aftalte tid til 5. behandling, bare for at være sikker på den dumme kolik blev væk!

men men men... nu er det hele blevet meget værre!! Elias har mavekneb, og presser og presser og prutterne vil bare ikke ud. Og han er ulykkelig igen Er der nogle der har prøvet noget ligende? Skal jeg tage en ekstra behandling eller virker det måske bare slet ikke!?

- det skal lige siges at jeg ammer, og vi bøvser mange gange under et måltid. og ja, vi cykler med benene, mave massage osv osv osv. intet hjælper når den lille mus har ondt om aften!

hjælp

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

15. oktober 2011

Mor til Mike

Kan desværre ikke hjælpe, men opper den lige for dig. 

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.