nettemor skriver:
ja det ville være dejligt for dig hvis du kunne få noget der virker men det er jo svært for dem på gigthospitalet for gigt gør ondt og det kan være svært at give smertestillende der hjælper.. men hvis det viser sig du har gigt så kommer du højst sandsynlig på nogle kraftige mediciner.. det er ikke en sjov situation at stå i og håber virkelig at det ikke er det du fejler og at lægerne kan gøre noget for dig.
giv endelig en update når du har været til scanning og røntgen 


Jeg får lige nu noget meget stærkt smertestillende, som er stærkere end det gigtpatienter får. Jeg har prøvet at få det samme som gigtpatienter, men det kunne jeg slet ikke mærke jeg havde taget.
Grunden til, at jeg er på gigthospitalet, er fordi jeg er hypermobil, og de har speciale i det. Jeg bliver også undersøgt for gigt.
Jeg giver gerne en update, når jeg har været til røngten og mr scanning
Tak for, at du tager interesse! Føler mig meget alene om det hele.
Kæmpe 
Anmeld