Hvad skal du bruge din lørdag på?

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

10. september 2011

mortilfreja

Jeg skal til gammel klassefest med dem jeg gik på levnedsmiddel med :-) 14 år siden vi sidst har set hinanden :-) bliver spas :-)

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

10. september 2011

Muffin_girl

camillakrath skriver:



Min kæreste er ude og spille fodbold og vores søn blir passet hos farmor og farfar. Så dagen skal gå med .... AFSLAPNING

Senere skal jeg mødes med to fra mødregruppe. Vi skal lave mexicansk, drikke champage og vin, osv. Og så skal vi videre ind i byen og luftes lidt.



Ej hvor lyder det bare så hyggeligt  

Anmeld

10. september 2011

Muffin_girl

isabellamor skriver:

jeg skal være mig selv... hele dagen alene hjemme dog med hunden her... kæresten og bettemanden er smuttet op til min svigermor for at hygge og ordne have. 

det er første gang kæresten tager bassen med så jeg kan være alene helt alene med mig selv.... så der skal bare slappes af og gøre de ting som jeg ikke kan når jeg har bassen hjemme... bla sove... og glo computer

 

så kommer roar som er kærestens band/kammerart og vi skal ud og handle ind til aftensmad og lidt drikkelse så kommer kæresten og bassen hjem, og så skal bassen passes hos naboerne og så skal vi ind i byen og til koncert med en fra min gamle kostskoles metalband... det bliver gooooodt

og så skal jeg også i bad...



Det lyder bare super hyggeligt  

Anmeld

10. september 2011

Muffin_girl

Frøken J. skriver:

Er faktisk ikke helt klar over det.. Rydde op, få fjernet rodet på prinsessens værelse, tror jeg. Bum bum. Tilbringe kvalitetstid med manden



ihh hvor hygsomt

Anmeld

10. september 2011

Muffin_girl

Luna F. skriver:

Jeg er syg , så jeg skal nok bare ligge på sofaen hele dagen (heldigvis har vi lige fået ny og dejlig blød sofa) Men alligevel træls at være syg. Især med en 8 uger gammel baby , der kræver tid og opmærksomhed. 

Men satser på at være lidt frisk i aften, og så lave noget mad. Kæresten skal til pokeraften med drengene :p



ih hvor træls.. håber du får det bedre i løbet af dagen..

god bedring,..  

Anmeld

10. september 2011

freiasmor

AalborgPigen skriver:



Det lyder rigtigt hyggeligt mmmmhhh kyllinge salat... bliver helt sulten.. 



Hehe det gør jeg ogs

Anmeld

10. september 2011

Muffin_girl

mortilfreja skriver:

Jeg skal til gammel klassefest med dem jeg gik på levnedsmiddel med :-) 14 år siden vi sidst har set hinanden :-) bliver spas :-)



Det bliver da super hyggeligt

Anmeld

10. september 2011

Muffin_girl

B&J skriver:

Vi har lige været ude at gå i 1½time ellers skal vi hygge i dag og lege en masse og evt pakke lidt mere ned



du skal måske flytte ?

Anmeld

10. september 2011

Troldemommi

 

Jeg skal bare gå og hygge mig og vente på at veerne starter :-)

Monica 40+2

Anmeld

10. september 2011

Baby_girl2011

Jeg skal ha gjort rent, ordnet vasketøj og så begynde at kigge på vores tremmeseng.. Den skal males til sort.. :-)

Og det er kun fordi manse er på job..

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.