Naannaa87 skriver:
OG DET ER MIG DER ER MORDEREN !!
Dette er en tråd om edderkopper ..
Here we goes.... For en halv time siden sad jeg på toilettet i mine egne tanker, PLUDSELIG spotter jeg en kæmpe fætter (den var monster stor i mine øjne) komme spankulerende hen over gulvet.. Hvis der er nogen der har et super dårligt forhold til de dyr så er det mig..
Jeg var lige ved at skrige, men kom så i tanke om at hele huset sover og Johnny ville lave mig til hakkekød hvis jeg vækkede ham (han skal vildt tidligt oppe) så jeg tænker what to do ???? Jeg løber ud i gangen og henter Williams ene gummistøvle (den kan nemlig vaskes) og får gjort kort og kontant en ende på dens liv..
Under hele forstillingen har jeg det noget så skidt, jeg har det så dårligt med at slå små dyr ihjel, jeg er faktisk typen der ikke kan få mig selv til at klaske en flue da jeg mener den os skal have lov til at leve.. Men lige i denne episode havde intet valg!! Jeg vidste at hvis jeg lod den kravle og fandt den i mit håndklæde eller i vasketøjskurven ville jeg gå i traume hver gang jeg skulle i bad eller vaske tøj og det er jo ikke rart.. (Jeg ryster altid mit håndklæde inden jeg går i bad, gør i os det ?
)
Har så dårlig samvittighed så bliver nød til at spørge jer damer om i har det på samme måde ??
Haha jeg ryster også altid mit håndklæde, inden jeg skal bruge det 
Jeg var faktisk selv morder for en måneds tid siden. Skulle på toilet meget tidligt om morgen, åbner døren ud til badeværelset, tænder lyset, og hvad ser jeg?? En kæmpe edderkop på døren. Jeg vidste jeg havde en pæn tyk telefonbog liggende, som jeg jo bare kunne kyle ud bagefter, og smask så blev den myrdet.
Jeg plejer normalt at ringe efter min mor, når der skal fjernes edderkopper
men jeg ringer altså ikke til hende kl. 5 om morgenen, så jeg måtte overvinde min angst. Plejer nemlig ikke at turde slå dem ihjel, hvor åndsvagt det end lyder.
Anmeld