Nu er datoen nået til den 23, så nu er der kun 3 dage tilbage, til jeg kan teste 
Efter inseminationen, har jeg haft en del smerter og blødt, dette ophørte men kom tilbage igen, med sådan en kraft, at jeg blev indlagt 10 timer i sidste uge.. Jeg fortæller min historie, hun vælger og scanne mig og siger så "Desværre, jeg kan ikke se noget foster, så du har haft en SA!" Måtte så lige forklarer hende, at jeg altså først havde testdag over en uge senere, så det var derfor hun ikke kunne se noget foster! Men den var nu ikke rar, at få i hovedet alligevel!
De finder ud af, at det er cyster jeg har - store!
Får lov at sove en time, bliver kørt ned til operation, heldigvis beder kirugen om at de lige scanner engang mere, de var sprunget af sig selv
Udskriver mig selv, da jeg skal på job 15:30 (I know! Ikke særlig smart, men jeg er så pisse pligtopfyldende)
Jeg har ikke haft ondt siden, hun kunne ikke fortælle mig om det ville have betydning for et evt. foster, men mente det ikke!
Jeg har gået og efterlyst nogle symptomer, men har ingen haft overhovedet.. Her til aften og stadig, føles det som om nogen niver mig i underlivet, det er ikke smertefuldt, blot ubehageligt.. Så nu er modet der igen.. Selvom jeg tænker om det kan være mens der er på vej..
ÆL sprøjten var forholdsvis hurtigt ude af kroppen, så jeg prøver og teste den 24 inden jeg rejser 
I morgen onsdag, tager jeg 1 uge til Tyrkiet
med min überskønne veninde, vi glæder os og den er tiltrængt fra min side af. Kan mærke min krop er stresset, sover ikke mere end et par timer om natten.. Da jeg endelig havde sovet længere tid i forgårs, blev jeg vækket af underboens prøven på og lave børn!
Jeg har sovet 14 timer på 5 dage, det er bare ikke nok. Dagen imorgen er der RUN på, skal til 2 møder, pakke, mødes med en veninde fra USA, mødes med en kollega til frokost, gøre rent og skal i seng helst omkring 20-21, skal være i lufthavnen 04:30
Jeg har aftalt med Dorthemus, at jeg sender en sms med resultatet af testen - Vi satser på det positive 
Men husk ingenting på fjæs
Pas på jer selv derude 