Sagen er den at jeg har en veninde der er fire år yngre end mig, hun er slet ik voksen ( altså hun går stadig i byen, har ingen forpligtelser, mor vasker stadig tøj og sådan, og det er der ik noget galt med )

hun kan egentlig ik li børn, andet end min datter som hun har det godt med. Hun vil gerne ha børn om mange år. Vi har så self snakket meget om børnenavne da jeg ventede min datter. Der nævnte hun et drengenavn før jeg selv fik nævnt det. Og hun vil gerne ha sin søn skal hedde de hvis hun en dag får en dreng. Men sagen er så den at det ku vi os godt tænke os hvis vi nu fik en dreng denne gang

jeg spørger hende så om hun ville blive sur hvis vi brugte det. Og så siger hun ja!! For hvis nu hun fik en søn hvad så med hende... Vil bare lige høre hvad i ville gøre? Ville i respektere det eller?
Anmeld