Fandt den

Skullel lige lede lidt efter den

Ikke en decideret spøgelses historie, men mere en grim fornemmelse der blev til virkelighed.
Da jeg var 17 år gammel, der var jeg faldet i søvn på sofaen hjemme, dengang jeg stadig boede hjemme. Min mor sad i lænestolen og så tv.
Jeg sover ALTID som en en sten og snakker ALDRIG i søvne. Men her der fortalte min mor, at jeg sov meget uroligt.
Sagde ting ala: "det er her det er helt galt". Og vågnede med at sæt og sagde at noget er galt!! Min mor så undrende på mig og sagde det nok var bedst jeg gik ind i seng. Så det gjorde jeg.
1½ time efter ca. der vækkede min mor mig, og fortalte at de havde ringet fra Hillerød og sagt at min bror var blevet kørt ned og nu var indlagt, med brækket ben og arm.
En billist havde ikke overholdt sin vigepligt og var kørt ud foran min bror som kom på scooter
Og jeg har haft en stærk fornemmelse af at noget var helt galt og min mor syntes det var SÅ uhyggeligt.
Jeg har fornemmet flere underlige ting, men jeg vil ikke dyrke det. Jeg er bange for den verden og jeg er også bange for spøgelser.
Men oplever engang imellem ting, hvor jeg undre mig meget
Anmeld